Struktura dojenčkove kože se razlikuje od strukture odrasle kože, saj se šele razvija. Zato je njena nega še toliko pomembnejša.
Umivanje kože
Otrokova koža je bolj izpostavljena bakterijskim in glivičnim okužbam, saj nima izgrajenega zaščitnega kislinskega plašča, zato uporabljajte mila s pH 5,5. Po 6. mesecu starosti pa tekoča mila brez umetnih barvil, agresivnih dišav in dražečih sestavin.
Nega kože
Uporabljajte blage in nevtralne izdelke. Če je koža suha, jo takoj po kopanju namažite z oljčnim ali mandljevim oljem, ki vlago zadržita v koži. Mandljevo olje je nepogrešljivo pri negi in čiščenju kože, predvsem kožnih gub.
Nega ritke
Priporočamo hladilno mazilo z oljčnim oljem, ki ustvari zaščitno plast in varuje pred mehanskim ter kemičnim draženjem zaradi prisotnsti vlage, urina in blata. Po potrebi svetujemo tudi uporabo krem z dekspantenolom, ki pospešuje obnovo povrhnjice in vpliva na vlažnost kože.
Nega ušesk
Po kopanju z brisačo obrišite zunanji del ušesa. Sluhovoda ne čistite s palčkami za uho, odstranite le vidno ušesno maslo v zunanjem ušesu.
Nega zobkov
Tudi preden pokuka prvi zobek priporočamo, da po hranjenju dlesni počistite s prilagojeno ščetko ali krpico. Ko se pojavi prvi zobek, ga čistite z zobno pasto brez fluora.
Zaščita pred soncem
Do 6. meseca otrok ne izpostavljajte močnemu soncu, zaščitite jih z ustreznimi oblačili in pokrivalom. Če se UV žarkom ne morete izogniti, uporabljajte zaščitne kreme, ki ne vsebujejo kemijskih filtrov, ampak fizikalne (cinkov oksid ali titanov dioksid).
Nega noska
Nosek redno čistite s fiziološko raztopino (0,9 % NaCl).